Connect now with facebook

"עבודה ערבית - شغل عرب"

 2012

 
 
דירוג הגולשים: 3.5
דרגו:
צפו בעמוד זה 2567
תסריטאי: סייד קשוע
במאי: סייד קשוע, דניאל פארן, שי קפון ורוני ניניו
יום ושעה: שני,22:15
תאריך: 6.2.12
ערוץ: 2,קשת
שחקנים: נורמן עיסא, קלרה חורי, סלים דאו, מריאנו אידלמן, סלואה נקארה, מירה עווד והילדה פטימה יחיא. וגם דב נבון, אריה מוסקונה, סנדרה שדה ורונה ליפז מיכאל שהצטרפו בעונה הקודמת.
דרמות , קומדיות
סברי מרנן יותר טוב ביחד ערים כל הלילה
תיאור:

"עבודה ערבית", חוזרת לעונה שלישית וממשיכה להציג את חייו של אמג'ד (נורמן עיסא), העיתונאי הערבי שמנסה להשתלב בחברה היהודית. העונה השנייה הסתיימה כאשר אמאל (מירה עווד) מגלה שהיא בהיריון ממאיר (מריאנו אידלמן) ובפתח העונה השלישית היא עומדת בפני לידה. בעונה החדשה אמג'ד מגלה את עולם הזוהר והופך לסלב ערבי בעולם היהודי לאחר שמשתתף ב"אח הגדול". בפרק הראשון לעונה החדשה אמג'ד נכנס לבית ה"אח הגדול" והופך להיות הערבי המוכר במדינה. אמג'ד לומד שלא פשוט להיות סלב ושוכר סוכן אישי, אותו מגלם מנשה נוי, שמצטרף לקאסט. בהמשך העונה יהפוך אמג'ד לערבי הצמחוני הראשון ואף יהפוך לנציג הבלתי רשמי של תושבי השכונה החילוניים, וימשיך בניסיונותיו להוכיח שערבים ויהודים יכולים לגור יחדיו בבניין משותף.

 

חברי נבחרת הבמקרים של גיבור תרבות מוזמנים להקרנת בכורה חגיגית ביום חמישי 2.2.12 בשעה 21:00 בסינמה סיטי גלילות.(כרטיס יחיד!!!)

 

רוצים גם אתם להיות מבקרי תרבות? הכנסו לכאן

רננה נוי רננה נוי | 0:18 | 7.3.2012
מצטערת אבל לא חלק מהחגיגה
לא מבינה מה הקטע של הסדרה? ציניות מוגזמת ולא אמינה. נעדרת כל רגש. לתחושתי מתאמצת להיות מאגניבה
אני דווקא מאוד אוהב  איזו סדרה מגניבה. אמא שלי אומרת שזו המראה של החיים שלנו והיא צודקת. יש לי בעבודה חבר ערבי ישראלי ואנחנו מורידים דאחקות אחרי כל פרק. תסתכלי טוב יש שם דברים מענינים ולא מוגזמים.
התחבר כדי להגיב
אביבה ארנפלד אביבה ארנפלד | 0:49 | 6.3.2012
מראה..מראה..האם באמת אנחנו כאלה?
כן,, וכל פרק מאשש את העובדה, כך אנחנו ניראים, מתנהגים וחושבים.. גם יהודים וגם ערבים ,אין מחנה אחד טוב מחברו.
הבמאי ומחבר הסדרה , סייד קשוע,יודע בדיוק היכן ללחוץ כדי להראות לנו דרך פריזמה, מה הם בדיוק המינוסים של שני...
כן,, וכל פרק מאשש את העובדה, כך אנחנו ניראים, מתנהגים וחושבים.. גם יהודים וגם ערבים ,אין מחנה אחד טוב מחברו.
הבמאי ומחבר הסדרה , סייד קשוע,יודע בדיוק היכן ללחוץ כדי להראות לנו דרך פריזמה, מה הם בדיוק המינוסים של שני העמים.
טמיר הרצברג טמיר הרצברג | 2:23 | 11.2.2012
סייד קשוע הכותב המוכשר בארץ כיום
שנון, עוקצני וקולע. "עבודה ערבית" בהחלט "עושה את העבודה" אחרי פרק בכורה ענק.
לא לפספס!
אתי חן-נדף אתי חן-נדף | 14:19 | 9.2.2012
סייד קשוע לא דופק חשבון
עונה חדשה של עבודה ערבית עלתה למסך, טובה יותר מתמיד. המסרים מתחזקים, השחקנים מגבירים את הקצב, וסלט ענקי של יהודים וערבים מוצג בטוב טעם. באירוע הקרנת בכורה של קשת, זכיתי לראות שני פרקים מצויינים, והקהל, לא הפסיק לצחוק....
עונה חדשה של עבודה ערבית עלתה למסך, טובה יותר מתמיד. המסרים מתחזקים, השחקנים מגבירים את הקצב, וסלט ענקי של יהודים וערבים מוצג בטוב טעם. באירוע הקרנת בכורה של קשת, זכיתי לראות שני פרקים מצויינים, והקהל, לא הפסיק לצחוק.

סדרה דוברת ערבית ברובה, העוסקת באבסורדיות של שאלת הזהות הערבית, יום שני בערב, על מסך הטלויזיה של ערוץ 2. זה מזכיר לי את ימי "המסעדה הגדולה", אלא שאז הצופה הישראלי היה תמים, ועל העובדה שקיימת שנאה בין ערבים ליהודים, לא ממש דיברו. אז הנה סייד, מטיח לנו את זה בפרצוף, ואנחנו צוחקים בקולי קולות.

כל מה שסייד קשוע מנסה לעשות בעצם הוא להעביר מסר. גם השחקנים כגון מירה עוואד, באה לעזור לנו להבין מה בדיוק מתרחש בהוויי היום יומי בין ערבים ליהודים. אני מסופקת אם הדבר ישנה אצלנו משהו, ואם באמת ניקח את הדברים צעד אחד קדימה, לכדי שינוי. העונות הקודמות לא עשו זאת. וככל הנראה הדבר לא יעלה גם בידי העונה הנוכחית.


כמה דברים קצת הפריעו לי. הדמות של עמאל, "קרציתית" בעקביות שרק הולכת ומתגברת. צופה באל ג'זירה, לא מצליחה ללדת כי היא מאמינה שזה עולם לא מספיק טוב... נו באמת, כאילו הנושא של יהודים ערבים הוא היחדי המעסיק את המדינה ואת העולם. הדמות של מריאנו, הולכת ונחלשת, והדמות של בושרה כאילו התייאשה מהחיים.

העונה הנוכחית רוויה בסתירות פנימיות המתגלות אצל אמג'ד, אצל השכנה ה"שמאלנית" ואצל החברה הערבית והישראלית גם יחד.
הסדרה הטובה בטלוויזיה? ברור שכן. האם היא תגרום לשינוי? ספק גדול. אבל לפחות נוכל להנות מסדרה טובה, שכתובה מצויין, ומשעשעת מאוד.
משה אבוטבול משה אבוטבול | 15:37 | 9.2.2012
שוקרן על סדרה מעולה!
עד עתה "עבודה ערבית" לא ממש עניינה אותי תמיד. עד לפרקים מן העונה הנוכחית ראיתי רק כחמש תכניות מן העונות הקודמות. גיליתי שעשיתי טעות נוראית ופספסתי סדרה מעולה שיש בה הכל.

עד מהרה השלמתי את כל הפרקים ונהניתי. יש בסדרה...
עד עתה "עבודה ערבית" לא ממש עניינה אותי תמיד. עד לפרקים מן העונה הנוכחית ראיתי רק כחמש תכניות מן העונות הקודמות. גיליתי שעשיתי טעות נוראית ופספסתי סדרה מעולה שיש בה הכל.

עד מהרה השלמתי את כל הפרקים ונהניתי. יש בסדרה הזו משהו קסום, מעין מבט אל חיים אחרים, חיים שבדרך כלל איננו מתעניינים בהם ביום-מיום, שנוטים לזלזל בהם, או סתם לא להתייחס אליהם.

העונה השלישית של הסדרה פותחת דווקא בתוכנית ריאליטי שכולנו אוהבים, "האח הגדול". הלוואי והיינו זוכים לעלילה שכזאת בפרק אמיתי של תכנית הריאליטי - סייד קשוע פשוט יודע לעשות את המלאכה למופת, הוא פשוט גאון.

"עבודה ערבית" מנסה להעביר מסר לכל רבדי האזרחים במדינה, אבל לא באופן ישיר ומתלהם. אין ספק שהסדרה עושה שירות טוב ליחסים שבין יהודים לערבים במדינת ישראל. היא מציגה את כל החסרונות שלנו, כציבור, כגזענים וגם את אלו שאין להם בעיות ביחסיהם עם ערבים. היא גם לא מהססת להציג החסרונות של הערבים שאינם, מסתבר, שונים בהרבה משלנו. כל מה שצריך לעשות הוא פשוט לנסות ולמצוא את המשותף. השחקנים פשוט מצוינים. איני מצליח לחשוב על שחקנים אחרים שהיו מציגים את רגעי הדרמה וההומור בשילוב כה מהנה. הסדרה טובה, מלמדת ובידורית. ממליץ בחום רב, ושנדע כיצד להעריך כל אדם ללא הבדל דת, גזע או מין.
בית ספר לכתיבה
אביגיל
הו רעל מתוק
מרתון קלפטר
דיאטת רצח
חייו הסודיים של וולטר מיטי
יהודים ומילים