Connect now with facebook
נעים להכיר

תכירו את ענבל אבנעים


11:28 | 30.12.2011

 

 

הפעם הראשונה בה ניסיתי ליצור יצירה הייתה: תמיד תמיד שרתי. הייתי מאלו שדוחפים אותם למיקרופון של האוטובוס בנסיעה לטיול השנתי. גם כתיבה הייתה לי תמיד טבעית. כתבתי שירים מגיל עשר בערך, אבל להלחין, זה כבר היה יותר מסובך... בגיל 22 תפסתי בפעם הראשונה גיטרה ,כתבתי והלחנתי את השיר הראשון שלי. מאז לא הפסקתי.. קשה להגדיר את ההרגשה של להוציא מעצמך יצירה חדשה. אין מרגש ומפעים מזה.

 

כמה שנים עברו עד שמצאתי בית ליצירה שלי? לקח לי המון שנים להבין שלעשות מוסיקה זה הדבר שאני רוצה לעסוק בו. אני זוכרת שנים שישבתי בבית מאובנת מפחד. לא יכולתי לראות מישהו אחר שר. קינאתי בכל מי שכן מעיז. הרגשתי תחושת החמצה נוראית.לא האמנתי בעצמי, עשיתי תואר ראשון באוניברסיטה  כי צריך.. ולאט לאט הדחקתי את העניין המוסיקלי.. לפני כחמש שנים ,אחרי שיחה אל תוך הלילה עם ידיד ,החלטתי שאני פשוט חייבת חייבת לפחות לנסות. לשאלת הבית, אני דוגלת במשפט-הבית שלי הוא אני.

 

האם על מנת ליצור תרבות צריך ללמוד? תמיד טוב ללמוד ,לגדול ,להשתבח עם הזמן ולפתוח את הראש. והכוונה בללמוד היא לאו דווקא במקום מסודר,למשל אני למדתי שנה ב"רימון" ולא התחברתי. אחרי שעזבתי את בית הספר הצלחתי ללמוד הרבה יותר. מכל הופעה שלי אני לומדת משהו. אימא שלי מאוד אוהבת את המשפט- "אנחנו כל החיים לומדים ומתים טיפשים" ואימא שלי חכמה..

 

איזה יוצר מתחיל מעורר בי השראה?לירן דנינו. יש משהו בעומק של הקול של הבחור המוכשר הזה שמיד,אבל מיד ,גורם לי לבכות. מבחינתי הוא יכול לשיר "עוגה עוגה" ואני עם דמעות.

 

 

 איזה יוצר ותיק מעורר בי השראה? חווה אלברשטיין. בעיניי היא הגדולה מכולן. מרגשת אותי היכולת שלה להעביר שיר ,להעביר טקסט, היא זמרת בחסד. היא עומדת על במה ,כמוני, עם גיטרה. לא פעם אומרים לי שאני מזכירה אותה, אין מחמאה גדולה מזאת.

 

 

כשאהיה גדולה אשמח להיות...  זמרת, יוצרת ,עומדת על במה וגורמת לאנשים להתחבר לעצמם, לטוב שבהם, ולאמת שלהם. אם הצלחתי לרגש ולגעת..עשיתי את מה שבאתי לעשות כאן.

 

מה הבשורה התרבותית שלי לעולם? אני מרגישה שבאתי לרגש ולהעביר אנרגיות טובות ואמביציה לאנשים.

 

בפעם הראשונה שכתבו על היצירה שלי הרגשתי... כמובן שהתרגשתי. הרגשתי שאני במקום הנכון ושאני כאן להישאר.  בפעם הראשונה ששמעתי את עצמי ברדיו ,הייתי לבד ברכב, התחלתי לצעוק כמו מטורפת!!! בדיוק שיפצו את הכביש, וברמזור אמרתי לאחד השיפוצניקים "זו אני ,זו אני ברדיו".......... הוא אמר לי שאני "פרח" ושבטח שזו אני ברדיו...

 

אני חייבת לומר תודה ל... להורים שלי שלא נידנדו לי לעשות תואר,ללמוד, להשיג מקצוע, להיות רופאה,עורכת דין.. טוב הם כן נידנדו לי.. אימא ואבא-אני סולחת לכם. באמת.

 

מה תחשב מבחינתי הצלחה ליצירה שלי?להמשיך ליצור מוסיקה, להמשיך להופיע, להקליט עוד דיסקים ולעשות רק מה שאני אוהבת והרבה. כמובן שככל שהיצירה שלי תגיע ליותר קהל, מה טוב.

 

מהי היצירה הבאה אותה אני מתכנן? אני כבר מתחילה לאסוף חומרים לאלבום הבא שלי. למרות שהראשון עוד לא יצא..וממשיכה להופיע. להופיע בשבילי זה מה שמזרים דם לגוף ונותן לי כוח להמשיך.

 

 

בית ספר לכתיבה
הו רעל מתוק
אביגיל
דיאטת רצח
מרתון קלפטר
חייו הסודיים של וולטר מיטי
יהודים ומילים